W Łucku uzbrojony mężczyzna grozi wysadzeniem autobusu z zakładnikami

W Łucku uzbrojony mężczyzna grozi wysadzeniem autobusu z zakładnikami

Ukrinform
W centrum Łucka uzbrojony mężczyzna wziął wziął jako zakładników 20 pasażerów miejskiego autobusu – donosi lokalna gazeta „Konkurent”. "W centrum Łucka nieznany człowiek wziął za zakładników pasażerów autobusu i zagroził, że go wysadzi. Sam zgłosił to na policję 21 lipca. Przestępca powiedział, że ma granaty i inną broń automatyczną" - czytamy w oświadczeniu. W publikacji cytuje się szefa Policji obwodu Wołyńskiego Jurija Kroszkę, który zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. "Sytuacja jest pod kontrolą. Centrum miasta jest zablokowane, staramy się nie wpuszczać tam cywilów, żeby nikt nie został ranny. Mieszkańcy Łucka i goście proszeni są o wyrozumiałość, nie zbliżanie się, ponieważ usłyszano dźwięk przypominający strzał" - powiedział Kroszko i dodał, że mężczyzna w ten sposób protestuje przeciwko systemowi. Rzekomo opublikował swoje żądania na Twitterze, teraz policja monitoruje jego stronę, próbując do niego zadzwonić. av

W centrum Łucka uzbrojony mężczyzna wziął wziął jako zakładników 20 pasażerów miejskiego autobusu – donosi lokalna gazeta „Konkurent”.

"W centrum Łucka nieznany człowiek wziął za zakładników pasażerów autobusu i zagroził, że go wysadzi. Sam zgłosił to na policję 21 lipca. Przestępca powiedział, że ma granaty i inną broń automatyczną" - czytamy w oświadczeniu.

W publikacji cytuje się szefa Policji obwodu Wołyńskiego Jurija Kroszkę, który zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

"Sytuacja jest pod kontrolą. Centrum miasta jest zablokowane, staramy się nie wpuszczać tam cywilów, żeby nikt nie został ranny. Mieszkańcy Łucka i goście proszeni są o wyrozumiałość, nie zbliżanie się, ponieważ usłyszano dźwięk przypominający strzał" - powiedział Kroszko i dodał, że mężczyzna w ten sposób protestuje przeciwko systemowi. Rzekomo opublikował swoje żądania na Twitterze, teraz policja monitoruje jego stronę, próbując do niego zadzwonić.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-