Były szef Ukravtodoru został zatrzymany w Polsce

Były szef Ukravtodoru został zatrzymany w Polsce

Ukrinform
Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało byłego polskiego ministra transportu, który później stał na czele Państwowej Służby Drogowej Ukrainy, Sławomira Nowaka, za korupcję i działalność w organizacji przestępczej - donosi służba prasowa CBA.

„Funkcjonariusze Oddziału Okręgowego Centrali w Gdańsku zatrzymali trzy osoby podejrzane o korupcję i działalność w ramach zorganizowanej grupy przestępczej” - czytamy w komunikacie.

Według agencji, wśród zatrzymanych są m.in. były minister transportu RP i były Szef Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy (Ukravtodor) Sławomir Nowak, były dowódca jednostki wojskowej „GROM” 2305 Dariusz Zawadka i biznesmen z Gdańska Jacek P.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie zostaną postawieni w stan oskarżenia.

Podkreślono, że śledztwo jest prowadzone wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Okręgową w Warszawie a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

Sławomir Nowak kierował Ministerstwem Transportu i Gospodarki Mo RP w latach 2011-2013, a od 19 października 2016 do 1 października 2019 pełnił funkcję szef Ukravtodoru. W październiku 2016 roku otrzymał obywatelstwo ukraińskie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-