Urzędnika Sekretariatu Gabinetu Ministrów zatrzymano za wymuszenie 2,5 miliona łapówki

Urzędnika Sekretariatu Gabinetu Ministrów zatrzymano za wymuszenie 2,5 miliona łapówki

zdjęcie
Ukrinform
Śledczy z wydziału terytorialnego Państwowego Biura Śledczego z siedzibą w Kijowie zatrzymali szefa jednego z departamentów Sekretariatu Gabinetu Ministrów za wyłudzenie i przyjęcie 2,5 miliona UAH łapówki.

Zostało to zgłoszone na stronie internetowej Państwowego Biura Śledczego.

„Według wstępnych informacji, urzędnik Sekretariatu Gabinetu Ministrów, z pomocą pośrednika, zażądał 2,5 miliona hrywien od biznesmena. Łapówka miała na celu ułatwienie podpisania aktów przyjęcia ukończonych prac budowlanych i wycofanie pozwów sądowych przeciwko kontrahentowi”, podano w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że urzędnik został zatrzymany bezpośrednio w czasie otrzymania niezgodnego z prawem świadczenia w wysokości 2 milionów hrywien zgodnie z artykułem 208 Kodeksu Postępowania Karnego Ukrainy.

Obecnie rozstrzyga się kwestię powiadomienia podejrzanego o przedstawieniu oskarżenia oraz wyboru środka zapobiegawczego.

Proceduralne zarządzanie dochodzeniem przedprocesowym w postępowaniu karnym prowadzi Prokuratura Obwodu Kijowskiego. Wsparcie operacyjne - Departament Dochodzeń Strategicznych w Kijowie, DWR policji krajowej.

W przypadku udowodnienia winy zatrzymany podlega karze pozbawienia wolności na okres od 5 do 10 lat z pozbawieniem prawa do zajmowania określonych stanowisk lub wykonywania określonej działalności przez okres do 3 lat z konfiskatą mienia.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-