Afera „kamizelkowa”: sąd aresztował zastępcę generała Marczenko

Afera „kamizelkowa”: sąd aresztował zastępcę generała Marczenko

Ukrinform
Sąd aresztował Serhija Posztarenko, zastępcę szefa Głównej Dyrekcji ds. Rozwoju i Wsparcia Materialnego Sił Zbrojnych Ukrainy, w sprawie zakupu niskiej jakości kamizelek kuloodpornych.

O tym informuje Espreso.TV.

Figurantowi wybrano środek zapobiegawczy w postaci aresztu z alternatywą zwolnienia za kaucją w wysokości 76 milionów UAH.

Wcześniej podobny środek zapobiegawczy zastosowano wobec szefa Posztarenko, generała Dmytro Marczenko.

Śledczy domagają się również aresztowania innych oskarżonych w tak zwanej aferze „kamizelkowej”, z alternatywą zwolnienia za kaucją w wysokości 76 milionów hrywien.

Jak informowaliśmy, wcześniej w środę, 13 listopada, dyrektor GBR Roman Truba, ogłosił nowe oskarżenia w sprawie rzekomego zakupu niskiej jakości kamizelek kuloodpornych dla wojska po zawyżonej cenie.

„Podczas dochodzenia ujawniono grupę osób, które zarabiały na zakupach niskiej jakości ubrań. Na dzień dzisiejszy wydano 5 oskarżeń. Chcę od razu wyjaśnić, że nie poprzestaniemy na tym, będziemy pracować, a liczba podejrzanych będzie znacznie większa w przyszłości”, powiedział Truba.

Generał dywizji sił zbrojnych, szef Głównej Dyrekcji ds. Rozwoju i Wsparcia Materialnego Sił Zbrojnych Ukrainy Dmytro Marczenko, jego dwóch zastępców i dwóch szefów departamentu 5 listopada zostali oskarżeni o dostarczanie żołnierzom niskiej jakości kamizelek kuloodpornych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-