Policja twierdzi, że jest tylko jedna wersja pożaru w domu Hontarewy

Policja twierdzi, że jest tylko jedna wersja pożaru w domu Hontarewy

Ukrinform
Funkcjonariuszom organów ścigania pozostała jedna wersja pożaru w domu byłej szefowej Narodowego Banku Ukrainy Walerii Hontarewy - celowe podpalenie.

Zostało to stwierdzone w programie „Nini wrze” na Gromadskim przez szefa służby prasowej policji w obwodzie kijowskim - Mykołaja Żukowicza.

„Widzimy na wideo z kamer monitorujących, jak nieznana osoba przerzuciła dwie walizki przez płot, a następnie rzuciła urządzenie zapalające, w wyniku czego walizki te zapaliły się, a następnie ogień rozprzestrzenił się na altanę, która była w pobliżu, a później na cały dom”, powiedział Żukowicz.

Jednocześnie zauważył, że zawartość walizek jest nadal nieznana, prowadzone są specjalistyczne badania. Ponadto Żukowicz dodał, że śledczy szukają teraz innych filmów, na których ewentualnie nagrano napastników.

Jak informował Ukrinform, była szefowa Narodowego Banku Ukrainy Waleria Hontarewa powiedziała, że niezidentyfikowane osoby spaliły jej dom we wsi Horenyczi pod Kijowem.Policja wszczęła postępowanie karne w tej sprawie na podstawie części 2 artykułu 194 (Celowe zniszczenie lub uszkodzenie mienia) Kodeksu Karnego.

Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow nazwał nocne podpalenie domu Hontareswy przejawem presji przestępczej.

Biuro Prezydenta podało, że szef państwa oczekuje szybkiego wyjaśnienia tej sprawy.

30 sierpnia szefowa NBU poinformowała, że została potrącona przez samochód w centrum Londynu. W związku z tym znajduje się w szpitalu. Przeszła operację, w najbliższych dniach lekarze przeprowadzą jeszcze jedną.

Ponadto w nocy z 4 na 5 września nieznani ludzie nalali benzyny i podpalili samochód zarejestrowany na jej synową, która nazywa się także Walerija Hontarewa.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-