Uprawomocnił się wyrok pięciu oskarżonym w sprawie napadu na Handziuk

Uprawomocnił się wyrok pięciu oskarżonym w sprawie napadu na Handziuk

Ukrinform
Wyrok sądu 5 osobom skazanym na karę pozbawienia wolności za napaść w Chersoniu na działaczkę Jekaterinę Handziuk uprawomocnił się.

Zostało to podane na Twitterze przez sekretarza prasowego prokuratora generalnego Łarisę Sargan.

„Wyrok Sądu Okręgowego w mieście Pokrowski (dniepropietrowski obwód), zgodnie z którym pięć osób zostało skazanych na karę pozbawienia wolności za atak na J.Handziuk, uprawomocnił się”, zauważyła.

Jak informowaliśmy, 6 czerwca w Sądzie Rejonowym w Pokrowskim w obwodzie dniepropietrowskim ogłoszono wyroki sprawcom ataku na chersońskią działaczkę Jekaterinę Handziuk.

W szczególności, inicjator i zleceniodawca napadu Sierhij Torbin został skazany na 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, bezpośredni sprawca Nikita Grabczuk - na 6 lat, wspólnicy Wołodymyr Wasjanowicz i Wiaczesław Wiszniewski - na 4 lata, a Wiktor Gorbunow - na 3 lata więzienia.

Cała piątka w pełni przyznała się do winy - celowego ciężkiego uszkodzenia ciała, popełnionego w sposób szczególnie okrutny, przez grupę osób, na zamówienie, z celem zastraszenia, co doprowadziło do śmierci ofiary.

Współpracowali ze śledztwem, przyczynili się do ujawnienia zbrodni i szczerze żałowali swojego czynu.

31 lipca 2018 r. aktywistka Jekaterina Handziuk została oblana kwasem siarkowym w pobliżu jej domu w Chersoniu. Oparzenia dotknęły 40% ciała kobiety. Handziuk przeszła kilka operacji, ale zmarła 4 listopada 2018 roku.

W związku z podejrzeniem o udział w jej zabójstwie zatrzymano pięć osób. A 12 listopada poinformowano o aresztowaniu Igora Pawłowskiego - byłego asystenta deputowanego Rady Najwyższej Nikołaja Pałamarczuka.

11 lutego 2019 r. Biuro Prokuratora Generalnego ogłosiło szefa Rady Rejonowej Chersoniu, Władysława Manhera, podejrzanym o zorganizowanie zabójstwa Handziuk. W nocy 15 lutego sąd zastosował środek przymusu w postaci tymczasowego aresztu z prawem do wpłacenia kaucji w wysokości 2 milionów 497 tysięcy 300 hrywien. Depozyt został złożony przez prawnika Manhera.

25 kwietnia okazało się, że oskarżenie Manhera zmieniło status na „zlecenie napadu i pobicia”.

7 maja Biuro Prokuratora Generalnego skierowało do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom podejrzanym o dokonanie napadu na Handziuk.

W dniu 16 maja Sąd Najwyższy przekazał sprawę przeciwko oskarżonym w napadzie na Jekaterinę Handziuk z sądu w Chersoniu do Sądu Okręgowego w Pokrowskim w obwodzie dniepropietrowskim, w miejscu zamieszkania trzech z pięciu oskarżonych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-