Dwóch urzędników zostało pojmanych na rekordowej łapówce w wysokości 1,5 miliona dolarów WIDEO

Dwóch urzędników zostało pojmanych na rekordowej łapówce w wysokości 1,5 miliona dolarów WIDEO

Ukrinform
Za łapówkę w wysokości 1,5 miliona dolarów zatrzymano szefów Instytutu Ochrony Gleby Ukrainy i przedsiębiorstwa państwowego „Golovinskiy Karyer”.

Informuje o tym służba prasowa policji.

„Policja i GPU zatrzymały za wzięcie łapówki w wysokości blisko 1,5 miliona dolarów amerykańskich dyrektorów Instytutu Ochrony Gleby Ukrainy i przedsiębiorstwa państwowego „Golovinskiy Karyer”. Stróże prawa stwierdzili, że w celu prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego przedstawiciele zainteresowanej organizacji dostarczyli pakiet dokumentów do instytucji państwowej. Postawiono im warunek: 1,3 miliona dolarów łapówki musi zostać przekazane dyrektorowi Instytutu Ochrony Gleby Ukrainy i 200 tysięcy dolarów amerykańskich dyrektorowi przedsiębiorstwa państwowego „Golovinskiy Karyer”, czytamy w raporcie

Należy zauważyć, że dyrektor generalny instytutu został zatrzymany w biurze, a dyrektor przedsiębiorstwa na rogatkach Kijowa.

Dyrektor przedsiębiorstwa państwowyego przyjął 100 tysięcy dolarów, które otrzymał jako pierwszą część niezgodnej z prawem korzyści majątkowej.

Przeszukiwane się miejsca pracy i zamieszkania obu oskarżonych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-