W Kijowie ostrzelano z granatnika stację telewizyjną „112 Ukraine”   ZDJĘCIE

W Kijowie ostrzelano z granatnika stację telewizyjną „112 Ukraine” ZDJĘCIE

Ukrinform
W nocy 13 lipca w Kijowie, na ulicy Dehtiariwska, 21G dwoje nieznanych ostrzelali z granatnika budynek stacji telewizyjnej „112 Ukraine”.

Policja kwalifikuje to wydarzenie jako akt terrorystyczny – donosi służba prasowa Policji Narodowej.

„O 3:40 rano policja otrzymała wiadomość, że miejscowi mieszkańcy usłyszeli dźwięk podobny do wybuchu na ulicy Dehtiariwskiej w Kijowie. Pod wskazany adres bezzwłocznie wyjechały zespoły dochodzeniowe i operacyjne departamentów policji terytorialnej i pirotechnicy, kinologowie i ekipy patrolowe”- czytamy w oświadczeniu.

Policja na miejscu zobaczyła zniszczoną fasadę budynku i otoczyła teren przylegający do miejsca ataku. Podczas śledztwa znaleźli strzelbę z granatnikiem, która zostanie wysłana do badania.

W rezultacie nikt nie został ranny. W stolicy została ogłoszona specjalna operacja policyjna.

Informacje o wydarzeniu umieszczono w jednolitym rejestrze dochodzeń przedprocesowych w odniesieniu do części 1 art. 258 (Ustawa o terroryzmie) kodeksu karnego Ukrainy.

Obecnie operacje organów ścigania mają na celu ustanowienie i zatrzymanie osób zaangażowanych w popełnienie przestępstwa oraz wyjaśnienie jego motywów.

Wszystkie zebrane materiały zostały przekazane Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy do dalszego zbadania.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-