Deputowany Dmytro Tymczuk zmarł w Kijowie

Deputowany Dmytro Tymczuk zmarł w Kijowie

Ukrinform
W środę 19 czerwca w Kijowie zmarł Dmytro Tymczuk, deputowany Frontu Ludowego – napisał na Facebooku Anton Heraszczenko.

„Godzinę temu, u siebie w domu, został znaleziony ze śmiertelnym postrzałem w głowę, patriota Ukrainy, mój przyjaciel, Dmytro Tymczuk” - napisał.

Jak pisze Heraszczenko grupa śledcza i operacyjna policji działa na miejscu tragedii.

„Bada się wszystkie możliwe wersje, z których jedną jest nieostrożne obchodzenie się z bronią. Wieczna pamięć dla szczerej i jasnej osoby. Był „prawdziwym”deputowanym Ukrainy. Wszystkim nam będzie Go brakować…” - napisał.

Dmytro Tymczuk był deputowanym Ukrainy ósmej kadencji, koordynatorem grupy „Informacyjny Opór”, dziennikarzem wojskowym.

Urodzony w 1972 r. e Czyti (ZSRR). Dzieciństwo ,w latach 1978-1983, spędził w NRD, gdzie jego ojciec służył w grupie wojsk radzieckich.

Zakończył Politechnikę w Berdyczowie, a w 1995 r. Wydział Dziennikarstwa Wojskowego Lwowskiego Kolegium Wojskowo-Politycznego.

W latach 1995-1997 służył w Siłach Obrony Powietrznej. W latach 1997-2000 pracował w siedzibie Gwardii Narodowej Ukrainy.

W latach 2000–2012 Tymczuk pracował w różnych departamentach Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Od 2008 r. - redaktor naczelny internetowej edycji „Flot-2017”, szef organizacji publicznej „Centrum Studiów Wojskowych i Politycznych”.

Od 2 marca 2014 r. Tymczuk był koordynatorem grupy „Informacyjny Opór”, której zadaniem jest otrzymywanie, przetwarzanie (weryfikacja) i rozpowszechnianie informacji operacyjnych na temat inwazji Rosji na Ukrainę. Główny jej cel - przeciwdziałanie kłamstwom faktów propagandowych i stworzenie prawdziwego obrazu wydarzeń w przestrzeni informacyjnej.

Od listopada 2014 r. - deputowany Ukrainy VIII kadencji z ramienia partii „Front Ludowy”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-