Sprawa Wiktora Janukowycza ponownie została przekazana do Sądu Apelacyjnego w Kijowie

Sprawa Wiktora Janukowycza ponownie została przekazana do Sądu Apelacyjnego w Kijowie

Ukrinform
Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie po raz drugi przekazał sprawę byłego prezydenta Wiktora Janukowycza do Kijowskiego Sądu Apelacyjnego - powiedziała w komentarzu dla Ukrinform rzecznik Obołońskiego Sądu w Kijowie Inna Swinarenko.

Swinarenko przypomniała, że ​​sprawę już raz przekazywano do Sądu Apelacyjnego w Kijowie, ale ona wróciła.

6 marca Kijowski Sąd Apelacyjny poinformował, że akta sprawy odnośnie zdrady stanu Janukowycza zostały zwrócone do Obołońskiego Sądu w Kijowie w celu rozpatrzenia wniosków o poprawienie wyroku i wyjaśnienie wyroku.

20 marca Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie odrzucił prośbę prawników byłego prezydenta Wiktora Janukowycza w kwestii wyprawienia błędów w tekście wyroku, odnośnie zdrady stanu Janukowycza.

Przypomnijmy, 24 stycznia Sąd Obołoński w Kijowie zaocznie skazał byłego prezydenta Wiktora Janukowycza na 13 lat więzienia za zdradę stanu i pomoc w prowadzeniu agresywnej wojny. Jednocześnie Janukowycz został uznany niewinnym w kwestii naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy.

Sąd postanowił również odzyskać od Janukowycza na rzecz państwa koszty proceduralne przeprowadzenia badań kryminalistycznych w wysokości 98 561, 20 UAH i pozostawić bez zmian aresztowanie jego mienia.

Zgodnie z orzeczeniem sądu termin odbywania kary przez Janukowicza będzie liczony od momentu jego aresztowania. Obecnie wyrok nie jest prawomocny, ponieważ jest kwestionowany przez stronę obrony.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-