Sprawa Wiktora Janukowycza ponownie została przekazana do Sądu Apelacyjnego w Kijowie

Sprawa Wiktora Janukowycza ponownie została przekazana do Sądu Apelacyjnego w Kijowie

Ukrinform
Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie po raz drugi przekazał sprawę byłego prezydenta Wiktora Janukowycza do Kijowskiego Sądu Apelacyjnego - powiedziała w komentarzu dla Ukrinform rzecznik Obołońskiego Sądu w Kijowie Inna Swinarenko.

Swinarenko przypomniała, że ​​sprawę już raz przekazywano do Sądu Apelacyjnego w Kijowie, ale ona wróciła.

6 marca Kijowski Sąd Apelacyjny poinformował, że akta sprawy odnośnie zdrady stanu Janukowycza zostały zwrócone do Obołońskiego Sądu w Kijowie w celu rozpatrzenia wniosków o poprawienie wyroku i wyjaśnienie wyroku.

20 marca Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie odrzucił prośbę prawników byłego prezydenta Wiktora Janukowycza w kwestii wyprawienia błędów w tekście wyroku, odnośnie zdrady stanu Janukowycza.

Przypomnijmy, 24 stycznia Sąd Obołoński w Kijowie zaocznie skazał byłego prezydenta Wiktora Janukowycza na 13 lat więzienia za zdradę stanu i pomoc w prowadzeniu agresywnej wojny. Jednocześnie Janukowycz został uznany niewinnym w kwestii naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy.

Sąd postanowił również odzyskać od Janukowycza na rzecz państwa koszty proceduralne przeprowadzenia badań kryminalistycznych w wysokości 98 561, 20 UAH i pozostawić bez zmian aresztowanie jego mienia.

Zgodnie z orzeczeniem sądu termin odbywania kary przez Janukowicza będzie liczony od momentu jego aresztowania. Obecnie wyrok nie jest prawomocny, ponieważ jest kwestionowany przez stronę obrony.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-