FSB obszukuje mieszkania 25 rodzin Tatarów krymskich

FSB obszukuje mieszkania 25 rodzin Tatarów krymskich

Ukrinform
Rankiem w środę 27 marca w Symferopolu i w rejonie biłohirskim rosyjskie Służby Bezpieczeństwa zaczęły przeprowadzać rewizje w mieszkaniach co najmniej 25 rodzin Tatarów krymskich – donosi ATR .

Przeszukiwania prowadzone są w szczególności w domach działaczy „Krymskiej Solidarności” i cywilnych obrońców.

Rosyjskie siły bezpieczeństwa w kilku dzielnicach i wioskach w okolicy Symferopola zablokowały ulice.

„Krym. Realii” informuje, że w dzielnicy Kamianka, kwartał, w którym prowadzane są przeszukiwania, jest zablokowany, a mieszkańcy nie są przepuszczani do domu.

Na stronie „Solidarność Krymska” na Facebooku znajduje się lista osób, których domy są przeszukiwane.

Przypomnijmy, po aneksji na Krymie okupacyjna „władza” praktykuje masowe poszukiwania niezależnych dziennikarzy, działaczy publicznych, aktywistów tatarskiego Ruchu Narodowego, członków Medżlisu, a także krymskich muzułmanów podejrzanych o powiązania z Partią Odrodzenia Islamskiego (Hizb-ut-Tahrir al-Islami).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-