Pracownik administracji prezydenckiej Ołeksandr Buchtaty został zabity

Pracownik administracji prezydenckiej Ołeksandr Buchtaty został zabity

Ukrinform
Ciało pracownika administracji prezydenta Ukrainy Ołeksandra Buchtatego zostało znalezione rankiem 14 marca w rejonie szewczenkowskim w stolicy.

Było to potwierdzone przez Ukrinform w wydziale policji rejonu szewczenkowskiego Dyrekcji Generalnej Policji Narodowej w Kijowie.

Ciało Buchtatego o 7.00 znaleźli przypadkowi przechodnie w pobliżu niedobudowanej cerkwi. Na miejscu zdarzenia grupa patrolowo-śledcza pracuje nad okolicznościami morderstwa, a ciało zmarłego przekazano na oględziny. Zgodnie ze wstępną, nieoficjalną wersją, zabójstwa dokonano wieczorem podczas napadu rabunkowego.

Ołeksandr Buchtaty miał 46 lat. Pracował jako Główny Doradca Departamentu Polityki Informacyjnej. Przez wiele lat był członkiem zarządu Krajowego Związku Dziennikarzy Ukrainy i był jego sekretarzem. Podczas ostatnich wyborów na przewodniczącego Narodowej Unii Dziennikarzy Ukrainy (NSJU) w kwietniu 2017 r. był jednym z dwóch głównych kandydatów na to stanowisko, minimalnie przegrywając z S. Tomilenko. Zmarły miał żonę i syna.

Ołeksandr Buchtaty był jednym z „motorów” odrodzenia prasy wojskowej. Według pracowników departamentów informacyjnych Ministerstwa Obrony -wakacje, weekendy, prawie cały wolny czas poświęcał pracy nad przygotowaniem publikacji dla wojska na froncie. W wyniku tej pracy na front regularnie wysyłano specjalne edycje, dodatki do wydań regionalnych.

Ołeksandr Buchtaty był przewodniczącym komisji egzaminacyjnej Instytutu Dziennikarstwa, specjalizującej się w „dziennikarstwie wojskowym”. Przygotowywał się do obrony pracy doktorskiej na temat komunikacji społecznej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-