Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej pokonała Szwecję i po raz pierwszy dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy

wideo

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej pokonała reprezentację Szwecji w 1/8 finału XVI Mistrzostw Europy.

W meczu o ćwierćfinały Euro 2020 podopieczni Andrija Szewczenki na arenie Hampden Park w Glasgow (Szkocja) w dogrywce odnieśli zwycięstwo nad reprezentacją Szwecji – 2:1 - informuje Ukrinform.

Ołeksandr Zinczenko wyprowadził reprezentację Ukrainy na prowadzenie w 27. minucie po skutecznym podaniu Andrija Jarmołenki. W 43. minucie Emil Forsberg odbił prowadzenie w meczu.

A o losach konfrontacji w ostatnich sekundach drugiej dogrywki zdecydował zwycięski strzał Artema Dowbyka (120+2).

Od 99. minuty szwedzka drużyna grała w mniejszości: za grę z Artemem Biesiedinem czerwoną kartkę otrzymał Marcus Danielsson.

Tym samym reprezentacja Ukrainy w ćwierćfinale na Stadionie Olimpijskim w Rzymie zmierzy się z reprezentacją Anglii, która z kolei pokonała reprezentację Niemiec - 2:0.

Mecze 1/4 finału Euro 2020 odbędą się 2 i 3 lipca, półfinały - 6 i 7 lipca. O trzecie miejsce nie będzie żadnego meczu.

Finał Mistrzostw Europy odbędzie się 11 lipca na Wembley.