Julia Lewczenko zdobyła dla Ukrainy piątą nagrodę na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce

Reprezentacja Ukrainy zdobyła 5 medali na halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w Szkocji w Glasgow (UK).

21-letnia Julia Lewczenko została srebrną medalistką w konkurencji skoku wzwyż, i tym samy zdobyła ostatnią nagrodę dla ukraińskiej reprezentacji ma mistrzostwach, podał Ukrinform.

Lewczenko zajęła drugie miejsce z wynikiem 1,99 metra.

Najlepszy wynik w tym sezonie w Europie (2,01) pokazała Rosjanka Maria Lasitskene. „Brąz” powędrował do Airline Palsyte z Litwy (1,97), która wyprzedziła Charkowiankę Katerynę Tabasznyk (1,97). Trzecią reprezentantką Ukrainy w finale była Irina Geraszczenko (1,94), która zajęła 5. miejsce.

Reprezentacja Ukrainy na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow zdobyła 5 medali - 2 srebrne (Andrij Procenko, Julia Lewczenko - skok wzwyż) i trzy brązowe (Olga Saładucha - trójskok, Maryna Bech-Romańczuk - skok w dal, Olga Lachowa - bieg na 800 metrów)