Zimą siły bezzałogowych systemów zaatakowały ponad 50 wrogich systemów obrony powietrznej

wideo

Siły bezzałogowych systemów Sił Zbrojnych Ukrainy w okresie zimowym zaatakowały 54 systemy obrony powietrznej rosyjskich najeźdźców.

Jak podaje Ukrinform, SSB SZU poinformował o tym na Facebooku.

Jednym z priorytetów kampanii zimowej było systematyczne niszczenie systemów obrony powietrznej przeciwnika. W wyniku zrealizowanych zadań zniszczono 54 jednostki systemów obrony powietrznej przeciwnika , w tym:

39 systemów rakiet przeciwlotniczych;

„15 stacji radarowych i systemów przeciwlotniczych” – czytamy w raporcie.

SSB SZU podkreślił, że osiągnięte wskaźniki są „wynikiem zrównoważonej strategii, jasnego planowania i skoordynowanej pracy działów i organów zarządzających na wszystkich szczeblach”.

Jak podaje Ukrinform,  całkowite straty bojowe wojsk rosyjskich  w okresie od 24 lutego 2022 r. do 4 marca 2026 r. w wojnie z Ukrainą wyniosły około 1 269 500 osób, w tym 980 osób w ciągu ostatnich 24 godzin.

Zdjęcie ilustracyjne