Obrona przeciwlotnicza zneutralizowała 30 z 58 dronów używanych przez Rosjan do ataków na Ukrainę od wieczora
Siły obrony powietrznej zneutralizowały 30 z 58 dronów, które rosyjscy najeźdźcy użyli od wieczora do ataków na Ukrainę.
Jak podaje Ukrinform, o tym fakcie poinformowały na Telegramie Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy .
Od godziny 23:00 we wtorek, 17 czerwca, Rosjanie zaatakowali 58 bezzałogowymi statkami powietrznymi Shahed i dronami symulacyjnymi różnych typów z następujących kierunków: Kursk, Primorsko-Achtarsk i Czauda (tymczasowo okupowany Krym).
Głównymi rejonami ataków były obwody doniecki, dniepropietrowski i zaporoski.
Atak powietrzny został odparty przez wojska rakietowe obrony przeciwlotniczej, jednostki walki radioelektronicznej i bezzałogowych systemów oraz mobilne grupy ogniowe Sił Obrony Ukrainy.
Do godziny 8:30 w środę 18 czerwca system obrony powietrznej zneutralizował 30 dronów we wschodniej i północnej Ukrainie. 12 zostało zestrzelonych ogniem, 18 zostało utraconych/stłumionych przez walkę elektroniczną.
Odnotowano trafienia w dziewięciu lokalizacjach.
Jak donosi Ukrinform, w nocy 18 czerwca wojska rosyjskie zaatakowały Kramatorsk za pomocą dronów i uderzyły w przedsiębiorstwa przemysłowe.
Zdjęcie: Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy