Sytuacja na froncie – Od początku dnia doszło już do 37 starć, wróg próbuje przebić się przez obronę na kierunku kurachowaskim

Na froncie od początku tego dnia doszło już do 37 starć bojowych z wojskami rosyjskimi, najwięcej na kierunku kurachowaskim.

Jak podaje Ukrinform, wynika to z Facebookowego komunikatu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy o sytuacji na godzinę 10:00.

Ostatniego dnia na froncie odbyło się 126 starć bojowych.

W sumie w ciągu ostatnich 24 godzin Rosjanie przeprowadzili 4 ataki rakietowe na pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione przy użyciu 11 rakiet, 38 ataków powietrznych (w tym zrzucenie 56 rakiet przeciwlotniczych), przeprowadzili około 3500 ataków, w tym 94 z systemów rakietowych.

Siły powietrzne i rakietowe oraz artyleria Sił Obronnych Ukrainy uderzyły w pięć obszarów koncentracji personelu i sprzętu wroga, trzy systemy obrony powietrznej i jeden system artyleryjski.

Od początku tego dnia doszło już do 37 starć bojowych. Najeźdźcy przeprowadzili 12 nalotów przy użyciu 17 rakiet, ostrzeliwali pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione ponad 580 razy.

Na kierunku charkowskim - wojska rosyjskie dwukrotnie bezskutecznie zaatakowały pozycje jednostek Sił Obronnych na terenach miejscowości: Hłyboke i Tyche w obwodzie charkowskim. Według szczegółowych informacji Rosjanie w ciągu ostatniej doby stracili na tym kierunku 135 osób zabitych i rannych, bojowy wóz opancerzony, system artyleryjski i sześć samochodów. Uszkodzonych zostało sześć systemów artyleryjskich.

Na kierunku kupiańskim - wojska rosyjskie próbowały przeprowadzić szturm w pobliżu Stelmachiwki, ale nie powiodło się i wojska wycofały się. Walki trwają w pobliżu Synkiwki i Petropawliwki. Sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku łymańskim - w rejonie miejscowości: Hrekiwka odparto atak wroga. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono.

Na kierunku siwierskim - Szturm na ukraińskie linie obronne pod Wierchnokamiańskiem również zakończył się niepowodzeniem.

Na kierunku kramatorskim - Od początku dnia na kierunku doszło już do pięciu starć bojowych. Trzy rosyjskie ataki zostały skutecznie odparte w rejonie Andrijwki. Pod Iwanowskim trwają dwie potyczki. Sytuacja jest napięta.

Na kierunku pokrowskim - Dziś wróg podjął już osiem prób ataku na pozycje ukraińskie na tym kierunku. Odparto sześć ataków w pobliżu miejscowości: Nowoseliwka-Persza i Nowooleksandriwka. Walki w pobliżu Kalinowa trwają.

Według szczegółowych informacji w kierunku Pokrowskiego w ciągu ostatniego dnia wróg poniósł straty: 242 osoby zostały zabite i ranne, zniszczono osiem czołgów, osiem bojowych wozów opancerzonych, dwa systemy artyleryjskie i cztery samochody. Uszkodzone zostały dwa czołgi i samochód.

Na kierunku kurachowskim - Najwięcej starć od początku dnia. Wróg wzmógł wysiłki i próbuje przebić się przez obronę w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Paraskowiwka.

Pięć ataków zostało skutecznie odpartych. Nadal trwa siedem operacji szturmowych. Sytuacja jest pod kontrolą Sił Obronnych.

Według szczegółowych informacji straty wojsk rosyjskich w minionej dobie w tym kierunku wyniosły 85 zabitych i rannych, zniszczone zostały dwa czołgi, trzy bojowe wozy opancerzone, dwa systemy artyleryjskie i siedem samochodów.

Na kierunku orichowskim - armia rosyjska dwukrotnie próbowała wyprzeć żołnierzy ukraińskich z pozycji w pobliżu Malej Tokmaczki. Bitwa trwa.

Na pozostałych kierunkach sytuacja nie uległa istotnym zmianom.

Jak podano, ostatniego dnia całkowite straty rosyjskich najeźdźców wyniosły ponad 980 osób. Wróg stracił także 17 czołgów, 21 bojowych wozów opancerzonych, 34 systemy artyleryjskie, 33 drony operacyjno-taktyczne, dwa wozy przeciwlotnicze, 58 pojazdów i 4 jednostki sprzętu specjalnego.

Foto: Sztab Generalny