W Nowym Jorku odbyła się wystawa prac Romana Suszczenko ZDJĘCIE, WIDEO

W Nowym Jorku odbyła się wystawa prac Romana Suszczenko ZDJĘCIE, WIDEO

Ukrinform
Ukraiński Instytut Ameryki w Nowym Jorku był gospodarzem wystawy i aukcji rysunków ukraińskiego dziennikarza Romana Suszczenko, który został bezprawnie zatrzymany na ponad 970 dni w rosyjskim więzieniu z powodów politycznych – donosi korespondent Ukrinform w Nowym Jorku.

Prezentacja z wyjaśnieniem historii uwięzienia Suszczenki i absurdalnych oskarżeń przeciwko niemu miała miejsce podczas prezentacji „Atrament, cebula i sok z buraków: sztuka więźnia politycznego Romana Suszczenko”.

„Dziękuję bardzo za to, że przyjechaliście. Nie wyobrażacie sobie, jak ważna jest dla nas wasza obecność, jaki sygnał wysyłamy światu i ile wsparcia potrzebuje Roman” - powiedziała jedna z organizatorów wydarzenia, Marina Prychodźko.

Na ekranie był również zademonstrowany wideo przekaz do odwiedzających wydarzenie w Nowym Jorku od córki Romana Suszczenko - Julii, i od jego przyjaciół i krewnych.

Obecni byli również Konsul generalny Ukrainy w Nowym Jorku Aleksiej Gołubow i stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Wołodymyr Jelczenko.

„Musimy nadal wywierać presję na Rosję, wykorzystywać każdą okazję, na szczeblu rządowym, sankcje, ale także organizować takie wydarzenia. Im więcej ludzi pozna prawdę, tym łatwiej będzie ukraińskim dyplomatom robić wszystko, co w ich mocy, aby uwolnić naszych ludzi” - powiedział. Jelczenko w przemówieniu.

Na wystawie był udostępnione 15 powiększonych fotokopii rysunków Romana, stworzonych w więzieniu przy użyciu dostępnych materiałów - długopisu, cebuli, soku z buraków, keczupu, proszku do prania.

Po tym wydarzeniu odbyła się „cicha aukcja”. Ci, którzy chcieli kupić jeden z rysunków,zapisywali swoje nazwisko i cenę na specjalnym arkuszu, z odpowiednią nazwą obrazu. Organizatorzy ustalili cenę początkową każdej kopii na 50 USD.

„Jestem pod wrażeniem wytrwałości osoby, która znajdując się w tak trudnej sytuacji może znaleźć szczęście życiowe, przedstawić radość życia, nawet będąc skazanym, a same zdjęcia są po prostu niesamowite” - powiedziała Keti Nalywajko, która kupiła cztery obrazy przedstawiające miejsca, w których była i które są blisko jej sercu: Kijów, Most Brookliński, Lizbona, Paryż.

W wyniku aukcji sprzedano 12 prac na sumę 1250 USD. Zebrane środki zostaną wysłane do rodziny Romana Suszczenko na pokrycie kosztów jego wspierania w kolonii, pomocy prawnej, płatności za połączenie itp.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez organizację wolontariuszy Razom for Ukraine i przez Ukraiński Instytut Ameryki.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-