Łotwa w ONZ wezwała Rosję do uwolnienia Suszczenko i innych więźniów politycznych

Łotwa w ONZ wezwała Rosję do uwolnienia Suszczenko i innych więźniów politycznych

Ukrinform
Stały Przedstawiciel Łotwy w ONZ Andrejs Pildegovičs wezwał Rosję do uwolnienia bezprawnie więzionego ukraińskiego reżysera Olega Sencowa, dziennikarza Ukrinform Romana Suszczenko i przetrzymywanych innych więźniów politycznych.

Pildegovičs powiedział to w środę podczas omawiania rosyjskiej agresji wobec Ukrainy na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, donosi Ukrinform.

„Łotwa wzywa Rosję do uwolnienia wszystkich zatrzymanych nielegalnie ukraińskich więźniów politycznych, w tym ukraińskiego reżysera Olega Sencowa i ukraińskiego dziennikarza Roman Suszczenko” - powiedział europejski dyplomata.

Jednocześnie dyplomata zwrócił uwagę na prześladowania prokuratury, zabójstwa i naruszanie praw obywateli na okupowanych przez Rosję terytoriach, zwłaszcza na Krymie.

„Najbardziej narażeni na Krymie są Tatarzy krymscy, których historia jest pełna cierpień i prześladowań. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni doniesieniami o torturach, zniknięciach i zabójstwach, a także o naruszaniu wolności słowa, religii i przekonań, wolności mediów” - powiedział łotewski przedstawiciel.

Podkreślił, że Łotwa potępia dyskryminację Tatarów krymskich i obiecał, że będą nadal podnosić tę kwestię na arenie międzynarodowej. Obiecał także podjąć wysiłki w celu zapewnienia możliwości międzynarodowego monitorowania sytuacji na Krymie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-