Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej U20 zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata

Ukrinform
Piłkarze drużyny juniorskiej Ukrainy (zawodnicy poniżej 20 lat) z wynikiem 3: 1 odnieśli zwycięstwo nad rówieśnikami z Republiki Korei w finałowym meczu Pucharu Świata, który zakończył się w Polsce.

Pierwsze dwa gole w składzie Ukraińców na boisku stadionu w Łodzi strzelił napastnik Dynamo Kijów Władysław Suprjaga (34 i 53 minuta). Minutę przed końcem głównego czasu gry, bramkę zdobył pomocnik Dynamo George Citaiszwili. Przeciwnicy strzelili bramkę (jedyną w meczu), autorem był Li Kanin (w 5 minucie, z rzutu karnego), informuje Ukrinform.

Po raz pierwszy w historii ukraińscy reprezentanci zostali mistrzami świata U20. Srebrne medale Koreańczyków są także pierwszymi nagrodami przedstawicieli południowej części Półwyspu Koreańskiego.

Walka oceniana była przez zespół sędziowski ze Stanów Zjednoczonych. Głównym arbitrem był 37-letni Ismail Elfath, liniowymi Kyle Atkins i Corey Parker, czwartym sędzią był Abdelkader Zituni z Tahiti.

Przypomnijmy, w drodze do triumfu w finałach mistrzostw świata, podopieczni Aleksandra Petrakowa odnieśli pięć zwycięstw, a jedno spotkanie zakończyło się remisem. W fazie grupowej nasz zespół pokonał USA (2: 1) i Katar (1: 0) oraz remis 1: 1 z Nigerią. W 1/8 finału „błękitno-żółci” pokonali Panamę (4: 1), a następnie wygrali z wynikiem 1: 0: w ćwierćfinale z Kolumbią, w półfinale - Włochami.

Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»