Po raz pierwszy Curenko trafi do TOP 25 klasyfikacji WTA

Po raz pierwszy Curenko trafi do TOP 25 klasyfikacji WTA

Ukrinform
Ukraińska tenisista zakwalifikowała się do półfinału turnieju w Brisbane i poprawiła swój życiowy rekord.

Łesia Curenko pokonała Anett Kontaweit w ćwierćfinale turnieju w Brisbane, dzięki czemu awansowała do TOP 25 rankingu WTA. - informuje Tribuna.com.

Ukrainka z 27 miejsca w rankingu przesunie się na trzy pozycje w górę, na 24 pozycję, co będzie najlepszym wynikiem w karierze tenisistki. Wcześniejsze rekordy to 26 pozycja.

Naomi Osaka, która awansowała na czwarte miejsce w rankingu, a w ćwierćfinale pokonała Anastasiję Sevastovą, będzie rywalką Curenko w półfinale. Półfinał odbędzie się 5 stycznia. Ostatnio Curenko i Osaka spotkały się na korcie we wrześniu zeszłego roku, kiedy to przyszła zwyciężczyni US Open-2018 pokonała Łesię 6: 1, 6: 1.

Dodajmy, że Elina Switolina, która już odpadła z turnieju w Brisbane, spadnie z czwartej pozycji rankingu do szóstej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-