Większość Ukraińców pozytywnie ocenia sankcje USA wobec Kołomojskiego

Większość Ukraińców pozytywnie ocenia sankcje USA wobec Kołomojskiego

Ukrinform
Większość mieszkańców Ukrainy pozytywnie ocenia sankcje USA wobec byłego właściciela PrivatBank Igora Kołomojskiego.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 10-12 marca przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, donosi Ukrinform.

Według sondażu 52% respondentów pozytywnie oceniło sankcje USA wobec Kołomojskiego, negatywnie - 14%, a 34% nie wyraziło swojego nastawienia do tego wydarzenia.

Oceniając rolę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w nakładaniu tych sankcji, 42% uważa, że nie ingerował w ten proces, 9% -że pomagał Stanom Zjednoczonym w ogłoszeniu sankcji , a 7% uważa, że wtrącał się. 42% respondentów nie ma zdania na ten temat.

Badanie zostało przeprowadzone przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii od 10 do 12 marca 2021 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2014 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza: 2,4% - dla wskaźników bliskich 50%, 2,1% - dla wskaźników bliskich 25%, 1,5% - dla wskaźników bliskich 10%, 1,1% - dla wskaźników bliskich 5%.

5 marca sekretarz stanu USA Anthony Blinken ogłosił sankcje USA wobec Igora Kołomojskiego. Biznesmen, jego żona i dzieci mają zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Urząd prezydenta Ukrainy podziękował Stanom Zjednoczonym „za wspieranie deoligarchizacji.”

Kołomojski jest jednym z dziesięciu najbogatszych Ukraińców. W 2020 roku Forbes Ukraina oszacował jego majątek na 1 miliard dolarów (ósme miejsce na liście najbogatszych), a magazyn NV na 1,18 miliarda dolarów (szóste).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-