Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w styczniu - kto byłby w czołówce rankingu prezydenckiego

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w styczniu - kto byłby w czołówce rankingu prezydenckiego

Ukrinform
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższym czasie, prawie 20% respondentów spośród tych, którzy zdecydowali się kogo poprą zagłosowałoby na Wołodymyra Zełenskiego.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii, donosi Ukrinform.

Jak zaznaczono, gdyby wybory Prezydenta Ukrainy odbyły się w drugiej połowie stycznia 2021 r., „Relatywnie najwięcej głosów uzyskałby W. Zełenski - 13,4% wśród wszystkich badanych i 19,8% wśród zdecydowanych”.

Na drugim miejscu znalazł się Petro Poroszenko, którego poparłoby 10,6% wszystkich badanych i 15,7% zdecydowanych.

Dalej są Julia Tymoszenko (odpowiednio 8% i 11,8%), Jurij Bojko (7,4% i 11%), Ihor Smeszko (6% i 8,9%), Wiktor Medwedczuk (5% i 7,5%) i Wołodymyr Hrojsman (3,9%) i 5,8%).

Ogólnoukraińskie badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone 22 stycznia 2021 r. przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 1005 wywiadów. Błąd statystyczny badania (z prawdopodobieństwem 0,95 i bez uwzględnienia efektu projektowego) nie przekracza: 3,1% - dla wskaźników bliskich 50%, 2,7% - dla wskaźników bliskich 25%, 2,1% - dla wskaźników bliskich 12 %, 1,4% - dla wskaźników bliskich 5%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-