43% Ukraińców ufa Zełenskiemu – sondaż

43% Ukraińców ufa Zełenskiemu – sondaż

Ukrinform
W rankingu zaufania do polityków na Ukrainie prowadzi prezydent Wołodymyr Zełenski, któremu ufa 43% obywateli.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 12-14 grudnia 2020 r. przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

„W rankingu zaufania do polityków na Ukrainie prowadzi prezydent Wołodymyr Zełenski, któremu ufa 43% obywateli” - napisano w oświadczeniu.

Jednocześnie 32% respondentów ufa merowi Kijowa Witalijowi Kliczko, a 29% byłemu premierowi Wołodymyrowi Hrojsmanowi.

26% respondentów ufa przewodniczącemu Rady Najwyższej Dmytro Razumkowowi, 25% ufa liderce partii „Batkiwszczyna” Julii Tymoszenko, 24% zaufania ma Jurij Bojko, współprzewodniczący partii „Platforma Opozycyjna – Za Życie”, 24% ufa piątemu prezydentowi Petro Poroszence, a 22% premierowi Denysowi Szmyhalowi - 15%.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-