Zełenski i jego żona uczcili pamięć ofiar Wielkiego Głodu

Zełenski i jego żona uczcili pamięć ofiar Wielkiego Głodu

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i pierwsza dama Olena Zełenska złożyli hołd ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie - poinformowano w Biurze Prezydenta, donosi Ukrinform.

W szczególności zwraca się uwagę, że głowa państwa i jego żona zainstalowali kompozycje z kłosów pszenicy i kaliny w pobliżu pomnika ofiar Wielkiego Głodu na placu Michajłowskim w Kijowie i złożyli hołd pamięci ofiar Wielkiego Głodu.

Następnie przybyli do Muzeum Narodowego Holodomoru-Ludobójstwa, gdzie spotkali się z szefem Biura Prezydenta Andrijem Jermakiem, premierem Denisem Szmyhalem, ministrem kultury i polityki informacyjnej Ołeksandrem Tkaczenką, szefem Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Anton Drobowyczem.

Uczestnicy uroczystości odbyli procesję żałobną do statui „Gorzkie Wspomnienie Dzieciństwa”, przy której złożono symboliczne kompozycje z ziarnem i uczczono pamięć o ofiarach.

Ceremonia zakończyła się minutą ciszy.

Przypomnijmy, Ukraina co roku - w czwartą sobotę listopada - obchodzi Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-