Ponad 60% Ukraińców jest przeciw całkowitemu „lockdownowi”

Ponad 60% Ukraińców jest przeciw całkowitemu „lockdownowi”

Ukrinform
Ponad 60% Ukraińców uważa wprowadzenie „twardej kwarantanny” (lockdownu) za niecelowe.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 15-17 listopada 2020 r. - donosi Ukrinform.

Według sondażu 85% Ukraińców wie, że rząd wprowadził weekendową kwarantannę, a 15% słyszało lub słyszy o tym po raz pierwszy.

Jednocześnie nastawienie respondentów do wprowadzenia kwarantanny weekendowej jest równe: połowa respondentów popiera, tyle samo jest jej przeciw. Jednocześnie tylko 35% spodziewa się, że w wyniku jej wprowadzenia liczba zarażonych zmniejszy się, podczas gdy 62% się z tym nie zgadza.

Jednocześnie 61% respondentów uważa za niecelowe wprowadzenie „twardej kwarantanny” (lockdownu), 36% - popiera. Jednocześnie jej skuteczność oceniana jest znacznie wyżej niż kwarantanna weekendowa: 55% uważa, że rozprzestrzenianie się koronawirusa przy całkowitym lockdownie zmniejszy się, 42% - jest przeciwnego zdania.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 3000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1,8 %.

Przypomnijmy, premier Denys Szmyhal powiedział w przemówieniu przed Radą Najwyższą 17 października, że jeśli weekendowa kwarantanna nie zadziała, rząd podejmie surowsze środki.

11 listopada rząd wprowadził na Ukrainie weekendową kwarantannę od 14 do 30 listopada. Zgodnie z dekretem rządowym od godz. 00:00 w sobotę do godz. 00:00 w poniedziałek, poza ograniczeniami przewidzianymi w dni powszednie, zabrania się: przyjmowania gości w placówkach gastronomicznych - barach, restauracjach, kawiarniach. Zabrania się również korzystania z siłowni i basenów. W tym okresie zamknięte będą centra handlowo-rozrywkowe i inne obiekty rozrywkowe, instytucje kulturalne, które organizują imprezy kulturalne.

19 listopada na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 583510 przypadków koronawirusa COVID-1 - 13357 w ciągu ostatniego dnia. Podczas całego okresu pandemii na Ukrainie zachorowało 583 510 osób; wyzdrowiało - 266 479, a zmarło - 10 369; Wykonano 4062868 testów PCR.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-