65% Ukraińców ufa Armii, a 44% Zełenskiemu

65% Ukraińców ufa Armii, a 44% Zełenskiemu

Ukrinform
44% obywateli ufa prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu, 49% nie.

Takie wyniki sondażu socjologicznego ogłosił podczas konferencji prasowej zastępca dyrektora Centrum Socjologicznego im. Razumkowa Mychajło Miszczenko - donosi korespondent Ukrinform.

„Zełenski nadal jest politykiem o najwyższym poziomie zaufania - ufa mu 44% respondentów, ale odsetek tych, którzy mu nie ufają, to 49%” - powiedział.

Ekspert przypomniał, że w kwietniu tego roku poziom zaufania do Zełenskiego wynosił 57%, a w czerwcu - 40%.

Jednocześnie Miszczenko zwrócił uwagę, że największym zaufaniem z instytucji publicznych na Ukrainie cieszą się Siły Zbrojne - 65%, Kościół - 63% i organizacje wolontariackie - 63%, a także Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, bataliony ochotnicze, Straż Graniczna, Gwardia Narodowa oraz organizacje pozarządowe.

„Wszystkim innym instytucjom nie ufa się częściej, niż ufa” - powiedział socjolog.

Zgodnie z danymi sondażu, 39% respondentów deklaruje zaufanie do polityki Dmytro Razumkowa, 45% nie ufam mu; 14% ufa premierowi Denysowi Szmyhalowi, a 62% nie ufa mu; Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow - odpowiednio uzyskał 18% i 70%, a szef BP Andrij Jermak - 9% i 48%.

Ogólnopolskie zostało przeprowadzone przez służbę socjologiczną Centrum Razumkowa wraz z Fundacją „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa w dniach od 3 do 9 lipca 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania, z wyłączeniem mieszkańców terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu oraz niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2022 wywiadów. Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,3% z prawdopodobieństwem 0,95.Ogólnopolskie zostało przeprowadzone przez służbę socjologiczną Centrum Razumkowa wraz z Fundacją „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa w dniach od 3 do 9 lipca 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania, z wyłączeniem mieszkańców terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu oraz niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2022 wywiadów. Teoretyczny błąd próbkowania (z wyłączeniem efektu projektowego) nie przekracza 2,3% z prawdopodobieństwem 0,95.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-