Polscy Ukraińcy przekazali Ukrainie kolejną pomoc

Polscy Ukraińcy przekazali Ukrainie kolejną pomoc

zdjęcie
Ukrinform
Ukraińscy oraz polscy wolontariusze przekazali z Polski na Ukrainę kolejną porcję leków i pomocy dla rodzin – napisał na Facebooku przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce (ZUP), Jan (Iwan) Syrnyk.

„Pracownicy służby zdrowia dziękują wszystkim, którym zależy. I Wam dziękujemy, wolontariusze z Poznania, Warszawy, Krakowa, Przemyśla, Katowic, Tychów, Wrocławia, Gdańska, Stargardu, Szczecina, Wałcza ... Dziękuję wam wszystkim, obywatelom Polski i Ukrainy, wykonujecie świetną robotę”- napisał Jan Syrnyk.

Podzielił się on postem Iryny Mudryk, która napisała: „Bardzo dziękuję za przekazanie środków pierwszej pomocy i wygodne koszulki dla ASAP RESCUE szczecińskiemu oddziałowi Związku Ukraińców w Polsce i Parafii pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny UCGK w Szczecinie”.

Jan Syrnyk opublikował również post Iryny Kaznaczej informujący o przekazaniu pomocy od Ukraińców ze Szczecina dwóm ukraińskim rodzinom w ramach projektu #Чужих дітей не буває (Cudzych dzieci nie bywa): „Dwie rodziny otrzymały pomoc z Polski od Związku Ukraińców ze Szczecina. Jan Syrnyk, Robert Rosa (ksiądz UCGK - red.), dziękujemy, że jesteście w stanie współczuć i czynić dobro!”.

Akcja „RAZEM POMÓŻMY UKRAINIE” jest przeprowadzana od grudnia 2013 r. przez szczeciński oddział Związku Ukraińców w Polsce i parafię pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny UCGK w Szczecinie. Inicjatywa zapewnia pomoc sierotom, rodzinom o niskich dochodach i dużym rodzinom, rannym, ofiarom rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainie oraz medykom wojskowym itp.

W ramach akcji Ukraińcy ze Szczecina przesyłają w szczególności żywność, ciepłe ubrania, środki medyczne (leki, bandaże, apteczki, strzykawki, sprzęt i inne środki niezbędne do ratowania rannych w strefie działań wojennych) itp.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-