W Warszawie odbyły się Ukraińskie Targi Bożonarodzeniowe

W Warszawie odbyły się Ukraińskie Targi Bożonarodzeniowe

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Setki osób odwiedziło Dom Ukraiński w Warszawie w niedzielę 15 grudnia, gdzie odbył się Ukraiński Jarmark Bożonarodzeniowy.

Według korespondenta Ukrinform, podczas corocznych tradycyjnych targów goście mogli skosztować ukraińskich potraw i kupić wiele różnych przedmiotów rękodzieła.

„Na tegorocznych targach swoje produkty rzemieślnicze prezentowało 32 wyrobników z Ukrainy, Polski, a nawet z Tunezji. Odwiedzającymi byli nie tylko Ukraińcy, ale także Amerykanie i Niemcy”- powiedziała szefowa Fundacji Nasz Wybór, jeden z organizatorów targów w Domu Ukraińskim, Myrosława Keryk.

Podkreśliła, że głównym celem targów jest integracja Ukraińców w Warszawie , aby ludzie, którzy coś robią własnymi rękami, poczuli się częścią społeczności ukraińskiej i poczuli element ukraińskiego święta.

Na targach pracowało kilka sektorów. W szczególności sektor kulinarny, w którym można było skosztować pysznej kawy od ukraińskich właścicieli sieci Dobro & Dobro, zjeść pierogi, wszelkiego rodzaju ciasta i słodycze od ukraińskich gospodyń domowych. Innym sektorem były robótki ręczne - wyroby dziane i haftowane z różnych regionów. Ponadto można było kupić naturalne kosmetyki i różnorodną biżuterię wykonaną przez lwowskich rzemieślników.

Targi promowały także różne usługi dostępne dla Ukraińców w Polsce, na przykład przekazy pocztowe z Polski na Ukrainę od Meest itp.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-