Rosja przedłużyła areszt marynarzy ukraińskich na kolejne 3 miesiące WIDEO

Rosja przedłużyła areszt marynarzy ukraińskich na kolejne 3 miesiące WIDEO

Ukrinform
Sąd w Moskwie postanowił przedłużyć na kolejne trzy miesiące, areszt ukraińskich jeńców wojennych - do 24 października 2019 roku - napisał na Facebooku dziennikarz Roman Cymbaluk z sesji sądowej.

„Cudów nie ma. Aresztowanie marynarzy wojskowych przedłużono na kolejne 3 miesiące, do 24 października 2019 r. Razem to 10 miesięcy. Na razie werdykt ogłoszono w sprawie pierwszej grupy: - Mychaiło Własiuk - Bohdan Hołowasza - Denis Hrycenko - Andrij Dracz - Wiaczesław Zinczenko - Siergiej Popow”- napisał dziennikarz.

Według niego oznacza to, że podobne decyzje będą podjęte w stosunku do wszystkich.

Jak podało później Radio Swoboda jeszcze trzy kolejne miesiące za kratami w rosyjskim więzieniu spędzą pracownik SBU Wasyl Soroka i sześciu marynarzy - Andrij Artemenko, Wołodymyr Warmez, Władysław Kostiszyn, Oleh Mielnyczuk, Serhij Czulibe i Wiktor Bezpalczenko.

Rosyjski sąd, podobnie jak w przypadku pierwszej grupy, udzielił zgody rosyjskim śledczym FSB na zamknięte posiedzenie.

Przypomnijmy, 25 listopada 2018 r. Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej dokonała agresji wojskowej przeciwko okrętom Sił Zbrojnych Ukrainy i przejęła trzy okręty Sił Morskich Ukrainy - statki „Berdiansk” i „Nikopol” i holownik „Jany Kapu”, które płynęły z Odessy do Mariupola w wyniku czego aresztowano 24 ukraińskich marynarzy. 24 Ukraińców aresztowano, trzech zostało rannych.

Kontrolowane przez Rosję "sądy" na okupowanym Krymie aresztowały na dwa miesiące wszystkich zatrzymanych ukraińskich marynarzy pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy (cz. 3 art. 322 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej). Teraz wszyscy przebywają w więzieniu "Lefortowo"..

25 maja 2019 r. Międzynarodowy Trybunał Prawa Morza orzekł, że Rosja powinna natychmiast zwolnić zatrzymanych i zwrócić aresztowane statki na Ukrainę.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-