Ukraina znajduje się w pierwszej trójce dostawców lekarzy do Czech

Ukraina znajduje się w pierwszej trójce dostawców lekarzy do Czech

Ukrinform
Wśród zagranicznych lekarzy pracujących w Czechach najwięcej jest lekarze ze Słowacji, Ukrainy i Rosji - donosi Radio Praga .

„Według Izby Lekarskiej Republiki Czeskiej, obecnie w kraju pracuje ponad 3 200 lekarzy, którzy otrzymali dyplom za granicą, głównie ze Słowacji, Ukrainy i Rosji. Dalej są Polska i Białoruś”- podają.

Według członka Izby Lekarskiej Michała Sojki, napływ lekarzy z tych krajów wynika z gorszego stanu medycyny, jaki mają u siebie w ojczyźnie.

„Wychodzimy z tego, że ci specjaliści nauczą się czeskiego i pozostaną tutaj. Najważniejsze jest to, żebyśmy nie stali się stacją przeładunkową, przez którą oni udadzą się dalej do Niemiec lub Austrii” - cytuje eksperta Radio Praga.

W związku z tym, należy zauważyć, że podczas otrzymywania pozwolenia lekarze zagraniczni muszą między innymi potwierdzać swoją znajomość języka czeskiego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-