Freedom House nazwał okupowane terytorium Krymu obszarem „nie wolnym”

Freedom House nazwał okupowane terytorium Krymu obszarem „nie wolnym”

Ukrinform
Międzynarodowa organizacja pozarządowa Freedom House umieściła okupowany Krym na liście miejsc bez wolności - informuje Krymskie Centrum Tatarskie.

„Międzynarodowa organizacja Freedom House w corocznym raporcie Freedom in the World 2019 przypisuje okupowany Krym do miejsc bez wolności. Jego „wolnościowy” wynik wynosi 8 punktów na 100”- podano.

Eksperci Freedom House uważają, że prawa polityczne i obywatelskie mieszkańców Krymu są naruszane w okupowanym Krymie.

„Rząd okupacyjny wciąż ogranicza prawa polityczne i obywatelskie, wycisza niezależne media i stosuje antyterrorystyczne i inne ustawy przeciwko dysydentom politycznym. Wielu Ukraińców zostało deportowanych lub w inny sposób zmuszonych do opuszczenia Krymu, a członkowie rdzennej krymskiej mniejszości tatarskiej, z których wielu otwarcie sprzeciwia się rosyjskiej okupacji, podlegają ekstremalnym represjom ze strony władz ”- napisano na stronie organizacji.

Freedom House corocznie publikuje raport o stanie wolności na świecie, który pozwala porównywać polityczne i społeczne warunki ludzi żyjących w różnych krajach świata. Każdy kraj otrzymuje wynik w skali od zera do 100.

Rosja, według szacunków Freedom House, uzyskała w tym roku zaledwie 20 ze 100. Na listę miejsc bez wolności trafiły również regiony, w których znajdują się wojska rosyjskie: Osetia Południowa w Gruzji (10 punktów) i Naddniestrze (24 punkty).

Ocena Ukrainy - 60 na 100 - kraj „częściowo wolny”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-