Rosja nie wpuszcza ONZ na Krym - szef misji uważa, że doszło do naruszenia rezolucji

Rosja nie wpuszcza ONZ na Krym - szef misji uważa, że doszło do naruszenia rezolucji

Ukrinform
Federacja Rosyjska nadal odmawia misji monitoringowej ONZ ds. Praw człowieka na Ukrainie dostępu do Krymu, co narusza rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ – powiedziała szefowa misji monitoringowej ONZ do praw człowieka na Ukrainie Fiona Frazer podczas briefingu w czwartek, donosi korespondent Ukrinform.

„Federacja Rosyjska, jako siła okupacyjna na Krymie, nadal odmawia misji monitoringowej ONZ ds. Praw człowieka na Ukrainie dostępu do półwyspu, naruszając tym samym odpowiednie rezolucje Zgromadzenia Ogólnego” - powiedziała Frazer.

Podkreśliła też, że ​​„od początku okupacji Federacja Rosyjska wprowadziła swoje ustawodawstwo na Krymie”, co według niej „jest bezpośrednim naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego i każdego dnia dotyka wszystkich mieszkańców półwyspu”.

„Federacja Rosyjska narzuciła obywatelstwo mieszkańcom Krymu. Ona siłą przemieściła z Krymu, obywateli Ukrainy, którzy nie przestrzegali przepisów Federacji Rosyjskiej dotyczących emigracji, deportowała więźniów z Krymu do Federacji Rosyjskiej, a ci, którzy potępiają okupację, działacze pro ukraińscy i inni są zastraszani prześladowaniami i uwięzieniem. W szczególności Tatarzy krymscy cierpią z powodu „nalotów” na ich domy, ośrodki religijne ... W wielu przypadkach po „nalotach” następują aresztowania - zauważyła szefowa misji.

Misja Monitorująca Prawa Człowieka ONZ rozpoczęła prace na Ukrainie w marcu 2014 r. Misja ma biura w Kijowie, Doniecku, Dnieprze, Charkowie, Kramatorsku i Odessie, a obejmuje cały obszar dotknięty konfliktem po obu stronach linii demarkacyjnej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-