Rosyjska policja przyszła do domu Dżemilewa z „listą terrorystów”

Rosyjska policja przyszła do domu Dżemilewa z „listą terrorystów”

Ukrinform
W okupowanym Krymie, w Bakczysaraju, policjanci zaaranżowali obejście domów Tatarów krymskich, sprawdzając ich nazwiska z niejaką „listą terrorystów”. Udali się także do domu przywódcy Tatarów krymskich Mustafy Dżemilewa – napisał przywódca Medżlisu Tatarów krymskich, Refat Czubarow na swojej stronie na Facebooku.

„15 maja 2019 r. Rosyjscy okupanci - rejonowi policjanci, odwiedzali domy Tatarów krymskich w Bakczysaraju i przeprowadzili wywiady z ich mieszkańcami, sprawdzając ich z listą. Kiedy dzielnicowa Kateryna Jachowa udała się do domu, w którym mieszka żona przywódcy Tatarów krymskich Mustafy Dżemilewa - Safinar Dżemilewa, w domu był tylko jej dorosły syn Eldar – adoptowany syn Mustafy”- napisał Czubarow.

Jak pisze, miejscowa rosyjska policja okupacyjna wyjaśniła dane osobowe Eldara i zweryfikowała dane zarejestrowane przez nią pod osobisty podpis.

Pytana o powód przybycia do domu i przesłuchania Jachowa pokazała Eldarowi jakąś listę, która zawierała kilkadziesiąt nazwisk, twierdząc jednocześnie, że wszyscy oni, w tym Eldar, są podejrzani o udział w działalności terrorystycznej.

Czubarow zaapelował do krymskich działaczy tatarskich, prawników, dziennikarzy obywatelskich na Krymie, aby „uważnie monitorowali sytuację w przeddzień i w dzień 18 maja - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Tatarów krymskich”.

Szef Medżlisu Tatarów krymskich nie wyklucza, że ​​„rosyjscy okupanci przygotowują nowe masowe prowokacje przeciwko Tatarom krymskim”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-