Ukraina zajmuje 133 miejsce w rankingu szczęścia

Ukraina zajmuje 133 miejsce w rankingu szczęścia

Ukrinform
Ukraina za rok przesunęła się o 5 pozycji do przodu w rankingu najszczęśliwszych krajów świata, zajmując 133 miejsce - napisano w raporcie ONZ World Happiness Report 2019.

Wśród 156 krajów pierwsze miejsce zajęła Finlandia. Na drugim miejscu jest Dania. „Szczęśliwą” trójkę zamyka Norwegia.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również Islandia, Holandia, Szwajcaria , Szwecja, Nowa Zelandia, Kanada i Austria.

Wśród ukraińskich sąsiadów w rankingu Polska zajmuje 40 pozycję, Rosja 68, Mołdawia 71., Białoruś - 81., a Gruzja – 119-te miejsce.

W ubiegłym roku Ukraina zajęła 138. miejsce w tym rankingu.

Pierwszy światowy ranking szczęścia został stworzony w kwietniu 2012 roku. Autorzy projektu uważają, że badania mogą pomóc przywódcom państwowym, osobom politycznym i publicznym lepiej odpowiedzieć na potrzeby i aspiracje swoich obywateli w celu zwiększenia dobrobytu i zrównoważonego rozwoju. Zestawienie uwzględnia czynniki takie jak: realne PKB na jednego mieszkańca, oczekiwana długość życia w zdrowiu, dostęp do opieki medycznej, bezpieczeństwo zatrudnienia, relacje rodzinne, a także poziom korupcji czy przestrzeganie swobód obywatelskich.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-