Rosja używa mitów antyszczepionkowych w wojnie hybrydowej – Pawło Klimkin

Rosja używa mitów antyszczepionkowych w wojnie hybrydowej – Pawło Klimkin

Ukrinform
Poszerzanie w serwisach społecznościowych przez rosyjskich trolli antyszczepionkowych mitów jest częścią hybrydowej wojny przeciwko ludzkości - napisał na Facebooku Minister Spraw Zagranicznej Ukrainy Pawło Klimkin w celu poparcia kampanii informacyjnej na temat szczepienia szefa Ministerstwa Zdrowia Ulany Suprun.

„Naukowcy przeanalizowali tysiące wpisów w serwisach społecznościowych, które rozpowszechniały mity o szczepionkach: większość z nich, jak w przypadku ingerencji w wybory amerykańskie, zostało opublikowane przez fałszywe konta powiązane z rosyjskim państwem. Tak właśnie podważa się zaufanie publiczne do opieki zdrowotnej, która stara się zwiększyć wyszczepialność na Ukrainie i na całym świecie”- powiedział Klimkin.

„Ta kampania dezinformacyjna przeciwko globalnemu zdrowiu jest integralną częścią hybrydowej wojny Rosji z ludzkością, a zatem dzięki szczepieniom zwiększa się także system immunologiczny dyskursu internetowego i neutralizuje rosyjski dezinformacyjny wirus” - powiedział szef Ministerstwa Polityki Zagranicznej Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-