Służba graniczna odpowiedziała na plany Saakaszwilego dotyczące powrotu na Ukrainę

Służba graniczna odpowiedziała na plany Saakaszwilego dotyczące powrotu na Ukrainę

Ukrinform
Państwowa Służba Graniczna nie zamierza pozwolić, by Micheil Saakaszwili, lider partii Ruch Nowych Sił, wjechał na Ukrainę - powiedział w komentarzu dla Ukrinform rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Ołeh Słobodian.

„Ta osoba (Saakaszwili -red.) nie jest obywatelem Ukrainy i nie ma podstaw do jego wjazdu na Ukrainę do 2021 r.” - powiedział Słobodian i przypomniał, że w ubiegłym roku Saakaszwili został wydalony z Ukrainy i zakazano mu wjazdu do 2021 roku. Wcześniej Saakaszwili w wywiadzie dla dziennikarza Dmytro Gordona powiedział, że planuje wrócić na Ukrainę w najbliższej przyszłości.

Iryna Geraszczenko uważa, że ​​jego próba powrotu na Ukrainę doprowadzi do chaosu.

Twierdzi też, że ludzie, którzy poniżali ukraińską straż graniczną i naruszyli ukraińską granicę „szukają zemsty. Dla nich nasza granica i nasi żołnierze to umowność, statystyka”.

Geraszczenko przypomniała również, że wojna w Donbasie rozpoczęła się w 2014 r., właśnie z powodu naruszenia granicy, ataku na straż graniczną.

Przypomnijmy, 10 września 2017 r. Saakaszwili przedarł się z terytorium Polski na Ukrainę, nie przechodząc kontroli granicznej ze strony ukraińskiej.

12 lutego 2018 r. został deportowany na terytorium Polski.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-