W ubiegłym roku ponad 46 tysięcy Ukraińców nie zostało wpuszczonych do Polski

W ubiegłym roku ponad 46 tysięcy Ukraińców nie zostało wpuszczonych do Polski

Ukrinform
W 2018 r. ponad 46,2 tysiącom Ukraińców odmówiono wjazdu do Polski - powiedziała Straż Graniczna Polski na prośbę Ukrinform.

"Na granicy z Ukrainą w 2018 r. wydano ponad 48,7 decyzji o odmowie wjazdu, w szczególności 46,2 tysiąca - dla obywateli Ukrainy" - informuje.

Należy zauważyć, że główną przyczyną odmowy był brak stosownej dokumentacji uzasadniającej cel i warunki pobytu w Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto przyczynami odmowy wjazdu był brak odpowiednich środków finansowych dla pobytu w Polsce lub środków pieniężnych, niezbędnych na powrót do kraju pochodzenia lub tranzytu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-