W Rosji przesłuchiwano czterech ukraińskich marynarzy

W Rosji przesłuchiwano czterech ukraińskich marynarzy

Ukrinform
Komisja śledcza w Rosji przez dwa dni przesłuchiwała czterech ukraińskich marynarzy: Andrija Ejdera, Andrija Artemenka, Wasyla Sorokę i Siergija Czulyby - informuje w Facebooku adwokat, Mykoła Połozow.

„30.01.19 i 31.01.19 przesłuchiwano więźniów Andrija Ejdera, Andrija Artemenka, Wasyla Sorokę i Siergija Czulyby. Podczas przesłuchania żołnierze odpowiadali na pytania śledczych zgodnie z artykułem 17 konwencji genewskiej z 12 sierpnia 1949 "O traktowaniu jeńców wojennych" - pisze.

Połozow podkreślił, że ranni odpowiadali jeszcze na pytania adwokatów, odnośnie stanu zdrowia.

Ponadto, adwokaci rannych więźniów zwrócili się z prośbą o hospitalizację rannych marynarzy w Ukrainie lub w kraju neutralnym (zgodnie z postanowieniami Konwencji) oraz o badania lekarskie w szpitalach poza FSIN (Federalnaya Sluzhba Ispolneniya Nakazaniy).

Pozostali ukraińscy marynarze, jak twierdzi Połozow, będą przesłuchiwani w przyszłym tygodniu.

Jak informowaliśmy, 25 listopada 2018 r. Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej dokonała okrytej agresji wojskowej przeciwko okrętom Sił Zbrojnych Ukrainy, w wyniku czego aresztowano 24 ukraińskich marynarzy.

Organizacje międzynarodowe i rządy wielu krajów potępiają fakt rosyjskiej agresji i wymagają od Rosji natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia ukraińskich marynarzy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-