Ukraina wzywa UE do zwiększenia presji na Federację Rosyjską, by pomogła Pawło Hrybowi  otrzymać pomoc medyczną

Ukraina wzywa UE do zwiększenia presji na Federację Rosyjską, by pomogła Pawło Hrybowi otrzymać pomoc medyczną

Ukrinform
Przedstawiciel Ukrainy w UE, Mykoła Toczycki, poinformował UE o krytycznym stanie zdrowia Pawło Hryba i wezwał do solidarności z więźniem politycznym Kremla - informują na stronie „Mission of Ukraine to the UE” na Facebooku.

"Mykoła Toczycki, przedstawiciel Ukrainy w UE poinformował kolegów w UE o krytycznym stanie Pawło Hryba i prosi UE o zwiększenie presji na Federację Rosyjską, aby natychmiast zapewnić Pawło niezbędną opiekę medyczną.

Jak donosił Ukrinform, Ukraińska pełnomocnik ds. Praw Człowieka Ludmiła Denisowa zgłosiła nadkrytyczny stan ukraińskiego więźnia politycznego w Federacji Rosyjskiej Pawła Hryba i wezwała społeczność międzynarodową do udzielenia mu pomocy medycznej

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin twierdzi, że istnieją dowody na to, że w więzieniu Hryb otrzymał nowe, skomplikowane choroby.

Pawło Hryb zniknął 24 sierpnia 2017 roku na Białorusi, gdzie poszedł spotkać się z dziewczyną, z którą kontaktował się w sieciach społecznościowych.

We wrześniu okazało się, że znajduje się w areszcie śledczym w Krasnodarze (RF), został oskarżony o terroryzm. W tym samym czasie jego adwokat oświadczył, że Hryb został porwany przez pracowników FSB.

Według rodziny chłopca, Pawło ma nadciśnienie wrotne - zespół nadciśnienia w układzie żyły wrotnej, któremu towarzyszą powiększone żylaki śledziony, przełyku i żołądka, wodobrzusze, niewydolność wątroby. W związku z tym stale musi przyjmować leki wspomagające.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-