Poroszenko przyznał Filaretowi tytuł

Poroszenko przyznał Filaretowi tytuł "Bohatera Ukrainy"

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wysoko ocenił wkład Patriarchy Filareta w walkę o nasz własny Kościół na Ukrainie, decydując się na najwyższą nagrodę - tytuł "Bohatera Ukrainy". Napisał  o tym na swojej stronie na Facebooku.

"Jeszcze nie wymyślono takiego środka, którym można zmierzyć wkład Patriarchy Filareta w walkę o nasz własny Kościół. Był i pozostaje duchowym przywódcą ukraińskiego Kościoła, duchowym przywódcą narodu ukraińskiego, dlatego postanowiłem nadać mu tytuł" Bohater Ukrainy "- napisał prezydent.

Prezydent podpisał dekret 8 stycznia.

"Za wybitną historyczną rolę w formowaniu niezależnego Kościoła prawosławnego na Ukrainie, działania mające na celu ożywienie duchowości narodu ukraińskiego, wzmocnianie autorytetu prawosławia, ustanowienie ideałów miłosierdzia i harmonii międzywyznaniowej, nadaję:

Tytułu „Bohatera Ukrainy” wraz z Orderem Państwa Patriarchowi Filaretowi (DENYSENKO Michaił Antonowicz) ", podaje treść dokument.

Jak informowaliśmy, Ekumeniczny Patriarcha Bartłomiej w sobotę 5 stycznia podpisał Tomos o autokefalii Kościoła Prawosławnego Ukrainy.

W niedzielę, 6 stycznia, Tomos został zaprezentowany podczas liturgii słowa bożego w Patriarchalnym Kościele św. Jerzego, która została poprowadzona  wspólnie przez Patriarchę ekumenicznego Bartłomieja i duchownego przywódcę Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwii, metropolitę kijowskiego i całej Ukrainy Epifaniusza.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-