Poroszenko podpisał ustawę o zmianie nazwy UKPPM

Poroszenko podpisał ustawę o zmianie nazwy UKPPM

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę zobowiązującą Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego do ukazywania w nazwie przynależności do Rosji – podaje służba prasowa Prezydenta.

„Prezydent Poroszenko podpisał Ustawę Ukrainy “o wniesieniu zmian do Ustawy Ukrainy „O wolności sumienia i organizacji religijnych’ w odnoszeniu do nazw organizacji religijnych (stowarzyszeń), które tworzą strukturę (są jej częścią) organizacji religijnej (stowarzyszenia), którego centrum rządzenia (zarządzania), znajduje się poza Ukrainą, w państwie, które prawnie takim przyznano, dokonało agresji wojskowej przeciwko Ukrainie i / lub tymczasowo okupowało części terytorium Ukrainy"- czytamy w oświadczeniu.

Poroszenko podkreślił, że te zmiany są zgodne z zasadami wolności religijnej i równości wszystkich religii i że żadnego ograniczenia konstytucyjnych praw obywateli nie będzie.

„Ludzie mają konstytucyjne prawo do swobodnego wyboru religii. Zmiany do ustawy stwarzają lepsze warunki do realizacji tego prawa dla tych, którzy będą podejmować decyzję, do jakiej prawosławnej jurysdykcji się odnoszą: czy do nowo utworzonego Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, czy do kościoła, który nalega na zachowaniu swojego związku i zależności od Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego", powiedział Poroszenko, podpisując ustawę.

Wyraził także przekonanie, że wybór będzie łatwiejszy „gdy wszystkie rzeczy zostaną nazwane po imieniu i kiedy będzie wystarczająco dużo informacji".

Prezydent dodał, że wdrożenie ustawy zapewni obywatelom pełną informację. informację.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-