W Hostomelu obchodzono 30 rocznicę samolotu An-225 „Mrija”

W Hostomelu obchodzono 30 rocznicę samolotu An-225 „Mrija”

Ukrinform
Na terenie bazy doświadczalnej Zakładu Lotniczego „Antonow” w Hostomelu, odbyły się uroczystości poświęcone 30. rocznicy pierwszego lotu największego na świecie samolotu transportowego An-225 „Mrija" – informuje korespondent Ukrinform.

Samolot ten zdobył miłość i sympatię milionów ludzi na całym świecie. Ci, którzy choć raz widzieli tego zaczarowanego „ptaka" na niebie, nie pozostawali obojętni na jego piękno i elegancję. „Mrija" stała się prawdziwym symbolem Ukrainy.

Program wydarzenia obejmował spotkanie z członkami pierwszej załogi An-225, w tym jego dowódcą, Aleksandrem Galunenko, konstruktorami i budowniczymi samolotu, przedstawicielami Antonov Airlines i innymi specjalistami zaangażowanymi w tworzenie tego samolotu i jego rozwój.

UKRINFORM: AN-225 Mrija może przenosić ładunki o sile do 250 ton. Masa całkowita Mriji osiąga 640 ton. AN-225 pobił ponad 240 światowych i krajowych rekordów, w tym transport najcięższego ładunku 253,8 tony, monoładunku - 187,6 tony, a także ładunku o długości 42,1 m.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-