Pierwsze dwa śmigłowce Airbus trafiły do służby w Gwardii Narodowej i SES

Pierwsze dwa śmigłowce Airbus trafiły do służby w Gwardii Narodowej i SES

Ukrinform
Pierwsze dwa francuskie śmigłowce Airbus, które otrzymała Ukraina, będą wykonywać zadania związane z ochroną granicy i ratowaniem ludzi głównie w górach i basenie Morza Azowskiego i Morza Czarnego – oświadczył prezydent Petro Poroszenko podczas ceremonii przekazania śmigłowców Airbus, jak informuje korespondent Ukrinform.

„Ponad 11 ton masy startowej, do 24 ratowników, pasażerów, ogromna dyspozycyjność, ogromna efektywność, zasięg ponad tysiąc kilometrów – W pierwszej kolejności, one (śmigłowce - przyp. Red.) zostaną wysłane do zabezpieczenia akcji ratunkowych, przede wszystkim na obszarach górskich i w basenie Morza Azowskiego i Czarnego, gdzie niestety musimy być gotowi na wszelkie incydenty związane z lotniczym szpiegostwem. Przede wszystkim jednak ich zadaniem będzie ochrona granicy i ratowanie ludzi"- podkreślił Poroszenko.

Zwrócił też uwagę na niezwykle duże możliwości tych śmigłowców.

„Jest to namacalne świadectwo rozszerzania materialnej bazy naszej straży granicznej, naszych ratowników, Gwardii Narodowej i symbol skutecznej współpracy między Ukrainą a Unią Europejską, w ogóle - między Ukrainą, Francją i Niemcami – i nie powinniśmy zapominać, że Airbus jest wspólną produkcją Francji i Niemiec, która już przynosi konkretne owoce"- powiedział szef państwa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Francji podpisały w marcu umowę o dostarczeniu Ukrainie 55 śmigłowców z Airbus Helicopters.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-