Zełenski - „Platforma Krymska

Zełenski - „Platforma Krymska" powinna zmusić Rosję do negocjacji w kwestii zwrotu Krymu

zdjęcie
Ukrinform
Uczestnicy „Platformy Krymskiej” od początku jej działalności zaczynają pisać nowy rozdział w historii Ukrainy – historię deokupacji Krymu - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia na inauguracyjnym szczycie „Platformy Krymskiej", informuje korespondent Ukrinform.

Szczyt inauguracyjny Platformy Krymskiej / Zdjęcie: Biuro Prezydenta

„Bardzo się cieszę, że uruchomiliśmy naszą platformę. Ukraina wraz z wami, naszymi przyjaciółmi, partnerami międzynarodowymi, uczestnikami „Platformy Krymskiej”, zaczynamy pisać nowy rozdział w historii Ukrainy, w historii Krymu ukraińskiego. To jest rozdział o deokupacji. Deokupacja jest ostatecznym celem moim, naszego państwa, codziennej pracy „Platformy Krymskiej”. Synergia naszych wysiłków powinna zmusić Rosję do zasiadania przy stole negocjacyjnym w sprawie zwrotu naszego półwyspu” – podkreślił Zełenski.

Prezydent zauważył, że Ukraina potrzebuje skutecznego wsparcia państwa na szczeblu międzynarodowym. Wyraził przekonanie, że wspólne wysiłki pomogą w pozbyciu się zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę.

„Jeszcze nie zwróciliśmy Krymu Ukrainie. Tymczasowa okupacja Autonomicznej Republiki Krymu rozpoczęła się 20 lutego 2014 roku i trwa 2741 dni. Szczerze mówiąc, za dużo straconego czasu. Nie możemy stracić kolejnego dnia”- dodał szef państwa.

Przypomnijmy, 23 sierpnia w Kijowie odbywa się szczyt założycielski inicjatywy prezydenta Ukrainy w sprawie deokupacji Krymu „Platforma Krymska".

Platforma Krymska to nowy format konsultacyjno-koordynacyjny zainicjowany przez Ukrainę w celu poprawy międzynarodowej reakcji na okupację Krymu, reagowania na wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, zwiększenia presji międzynarodowej na Rosję, zapobieganiu dalszemu łamaniu praw człowieka i ochrony ofiar reżimu okupacyjnego oraz przede wszystkim osiągnięcia wyzwolenia Krymu i jego powrotu na Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-