Stany Zjednoczone popierają członkostwo Ukrainy w NATO – Blinken

Stany Zjednoczone popierają członkostwo Ukrainy w NATO – Blinken

Ukrinform
Stany Zjednoczone popierają członkostwo Ukrainy w NATO i dziś dysponują wszystkimi niezbędnymi narzędziami, by iść naprzód w tym kierunku - powiedział sekretarz stanu USA Anthony Blinken podczas przesłuchania w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, donosi Ukrinform.

„Popieramy członkostwo Ukrainy w NATO. A dziś ma wszystkie niezbędne narzędzia do dalszego postępu w tym kierunku. Od czasu opracowania Planu Działań na rzecz Członkostwa w NATO opracowano szereg innych bardzo ważnych narzędzi, które mają pomóc krajom w przygotowaniu się do ewentualnego członkostwa, w tym roczny program, z którego, jak wierzymy, Ukraina odniesie korzyści” – powiedział.

Według Blinkena Stany Zjednoczone współpracują z Ukrainą „prawie na co dzień”, a plan wymaga pełnego konsensusu z innymi członkami NATO:

„Myślę, że niektóre kraje popierają go teraz mniej niż inne, ale niezależnie od planu, Ukraina ma narzędzia, aby iść naprzód, aby być gotowym w przyszłości do członkostwa.”

Blinken podkreślił również znaczenie budowy skutecznego systemu antykorupcyjnego na Ukrainie.

„Musimy także widzieć na tym poziomie stały postęp Ukrainy” – powiedział.

Przypomnijmy, Zełenski i Biden przeprowadzili w poniedziałek 7 czerwca rozmowę telefoniczną, podczas której amerykański przywódca zaprosił swojego ukraińskiego odpowiednika do odwiedzenia Białego Domu w lipcu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-