Szmyhal rozmawiał z premierem Słowacji o integracji europejskiej i reformach

Szmyhal rozmawiał z premierem Słowacji o integracji europejskiej i reformach

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal ma nadzieję, że w najbliższej przyszłości rozszerzy dialog polityczny między Ukrainą a Republiką Słowacką na najwyższym szczeblu.

Szmyhal powiedział to po spotkaniu z premierem Słowacji Eduardem Hegerem w Kijowie - informuje korespondent Ukrinformu.

„Stosunki między Ukrainą a Republiką Słowacką są bardzo aktywne, istnieje dość aktywny dialog polityczny. Jestem przekonany, że kontakty między urzędnikami i praca na najwyższym szczeblu politycznym Ukrainy i Słowacji będą w tym roku kontynuowane”- powiedział Szmyhal .

Szmyhal powiedział również, że Ukraina jest wdzięczna Słowacji za wspieranie jej suwerenności i integralności terytorialnej. Premier jest przekonany, że Słowacja będzie nadal wspierać państwo ukraińskie.

„Ukraina jest ważną częścią Europy i jej integralną częścią. Jesteśmy wdzięczni Słowacji za pomoc na drodze Ukrainy do członkostwa w UE i NATO ”- powiedział Szmyhal, dodając, że Ukraina docenia stanowisko Republiki Słowackiej w sprawie sankcji nałożonych na Rosję za jej agresję na Ukrainę.

Ze swojej strony Heger zapewnił, że Ukraina jest ważnym partnerem dla Słowacji, więc rozszerzenie stosunków dwustronnych jest dla Republiki Słowackiej priorytetem.

Podkreślił, że Słowacja popiera suwerenność, niezależność i integralność terytorialną Ukrainy, a także jej ambicje euroatlantyckie. „Sami wybraliśmy tę drogę, mamy doświadczenie i chętnie podzielimy się nim z Ukrainą” - dodał.

Heger podkreślił też, że Słowacja popiera reformy, które wdraża Ukraina, ponieważ zbliżają one nasz kraj do Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, w piątek 28 maja, premier Słowacji Eduard Heger przebywał z oficjalną wizytą w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-