Kuleba spotkał się z Blinkenem w Kijowie

Kuleba spotkał się z Blinkenem w Kijowie

zdjęcie
Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podkreślił, że wzmocnienie współpracy między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi jako demokratycznymi sojusznikami w Europie Środkowej i na Morzu Czarnym jest wkładem w bezpieczeństwo i sukces całego obszaru euroatlantyckiego.

Jak donosi Ukrinform, Kuleba napisał o tym na Twitterze.

„Ważne jest, aby mój kolega i przyjaciel Sekretarz Blinken złożył pierwszą wizytę w tej części Europy na Ukrainie. Wzmocnienie współpracy między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi jako demokratycznymi sojusznikami w Europie Środkowej i na Morzu Czarnym to wkład w bezpieczeństwo i sukces naszych państw i całego obszaru euroatlantyckiego” - napisał minister.

Szef ukraińskiej dyplomacji opublikował zdjęcie pokazujące, że minister spotkał się już z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem.

Przypomnijmy, 6 kwietnia Blinken przybył na Ukrainę z roboczą wizytą, podczas której ma spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, premierem Denysem Szmyhalem i innymi przedstawicielami rządu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-