Zełenski weźmie dziś udział w szczycie prezydenckim w Warszawie

Zełenski weźmie dziś udział w szczycie prezydenckim w Warszawie

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z Prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Estonii weźmie dziś udział w obchodach 230. rocznicy uchwalenia w Warszawie pierwszej konstytucji Rzeczypospolitej.

Podczas wizyty odbędzie się szczyt prezydencki, a także rozmowy bilateralne Prezydentów Ukrainy i Polski - donosi korespondent Ukrinform.

Spotkanie prezydentów odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Szefowie państw wezmą udział w panelu dyskusyjnym na temat przyszłości Europy. Podczas spotkania Prezydenci wspólnie porozmawiają o Europie , spuściźnie przeszłości, wspólnych doświadczeniach historycznych i dotychczasowej współpracy, jedności wartości oraz wspólnej wizji Europy w kontekście aktualnych wydarzeń na kontynencie.

Prezydenci podpiszą też wspólną deklarację.

Po zebraniu Prezydentów odbędą się rozmowy bilateralne Prezydenta Dudy z Prezydentem Ukrainy Zełenskim. Następnie planowane jest ogólne wystąpienie dla mediów obu Prezydentów.

Pierwsza konstytucja Rzeczypospolitej została przyjęta przez Sejm 3 maja 1791 r. i uważany jest ona za jedną z najstarszych w Europie. Jednak próba realizacji postanowień tego dokumentu nie powiodła się ze względu na opór miejscowych magnatów i zajęcie królestwa polskiego przez wojska rosyjskie w 1792 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-