Drzwi do NATO pozostają otwarte dla Ukrainy - Departament Stanu

Drzwi do NATO pozostają otwarte dla Ukrainy - Departament Stanu

Ukrinform
Ukraina ma szansę przystąpić do Sojuszu Północnoatlantyckiego, a w tym celu będzie musiała przeprowadzić niezbędne reformy, aby sprostać wymaganiom i standardom NATO.

Powiedział to na konferencji prasowej p.o. zastępcy sekretarza stanu ds. europejskich i euroazjatyckich - Philip Reeker.

„Administracja Bidena nadal stara się, aby drzwi do NATO pozostały otwarte dla aspirantów, kiedy są gotowi do wypełnienia odpowiednich wymogów i zobowiązań” - powiedział rzecznik Departamentu Stanu, komentując perspektywy euroatlantyckiej integracji Ukrainy.

Według niego Stany Zjednoczone "z pewnością dążą do tego, aby państwo takie jak Ukraina działało zgodnie z tymi standardami".

Reeker przypomniał, że Ukraina realizuje Roczny Program Narodowy, który umożliwia interakcję z Sojuszem, a także ma status partnera NATO o rozszerzonych możliwościach, co daje szereg preferencji. Rzecznik Departamentu Stanu zwrócił w dużej mierze uwagę na konsekwentną realizację głębokich i kompleksowych reform przez Ukrainę.

„To część wysiłków niezbędnych do zbudowania stabilniejszej, demokratycznej, dostatniej i wolnej Ukrainy. I będziemy kontynuować naszą współpracę (ze stroną ukraińską - przyp. red.) we wszystkich tych obszarach” - podkreślił Reeker.

Jak podawał Ukrinform, sekretarz stanu USA Anthony Blinken planuje złożyć wizytę w Kijowie w dniach 5-6 maja, ma on spotkać się z najwyższymi władzami kraju. Oczekuje się, że jednym z tematów rozmów będą perspektywy członkostwa Ukrainy w NATO.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-